piątek, 4 września 2015

20 MIESIĘCY ZA NAMI - CZYLI MAŁE PODSUMOWANIE.


Przez nasze ostatnie zawirowania życiowe - niestety umknął mi post podsumowujący 19 miesiąc życia Basi. Ten dzisiejszy zatem będzie swego rodzaju zbiorem tych minionych dwóch miesięcy. 
Wiecie... 20 miesięcy - to brzmi tak dumnie. Przecież dopiero co była taką maleńką kruszynką, a teraz to już bardzo rozumna i sprytna dziewczynka. Nie pojmuję dlaczego ten czas tak pędzi... To prawda, gdy mówią, że upływający czas najlepiej widać właśnie po dzieciach :) 





DANE TECHNICZNE :

  • Basia skończyła 20 miesięcy (02.01.2014- 02.09.2015)
  • Waga : 13,3 kg
  • Długość ciała :  84 cm ?
  • Pampersy : 4 (a na noc 5)
  • Ubranka: 92 ( nieliczne 98 )
  • Długość stopy : 13,9 cm  ?
  • Ilość ząbków : 16

UMIEJĘTNOŚCI OSTATNIEGO MIESIĄCA :


  1. Basia to taka mała mądrala. Wszystko wie, robi wszystko o co się ją poprosi, rzadko się myli. Zna zasady i choć nie zawsze je przestrzega, to jednak widać, że się stara.
  2. Basia to straszna gaduła. Dialogi z nią coraz bardziej cieszą moje matczyne serducho, a jaka mnie przy tym duma rozpiera ! Basia odpowiada na pytania i opanowuje z każdym dniem nowe słowa. Nie brzmią one już jak pojedyncze sylaby, lecz zmieniają się w pięknie brzmiące słowa. Bardzo często w ostatnim czasie robi tak, że powtarza jedno lub kilka słów z moich wypowiedzi. Tak zaczyna się papugowanie :)
  3. Moja córeczka ma wielkie serducho. I choć czasami nie chce się do mnie przytulić, bo akurat robi coś tak bardzo fascynującego, to daje mi tyle miłości... Doskonale wie kiedy jest mi źle i wtedy przychodzi i głaska mnie po buzi albo się przytula... Jeden jedyny raz zdarzyło się w ostatnim czasie, że przy niej łzy leciały mi z oczu, a wiecie jaka była jej reakcja ? Podeszła do mnie i robiąc smutną minkę wycierała mi te łzy... Wierzcie mi lub nie - Ona jest wspaniała...
  4. Ostatnimi czasy Basia wszystkiego próbuje.... Chodzi mi o to, że sprawdza na przykład moją cierpliwość i silną wolę. A ja za wszelką cenę staram się jej nie ulegać, bo wiem że jeśli zrobię to choć raz - to mam pozamiatane... Ale powiedzcie mi jak odmówić tym oczkom ? No jak ?
  5. Basia robi postępy manualne. W 19- stym miesiącu opanowała rysowanie kółek. Teraz za każdym razem na pytanie : Basiu co rysujesz ? Odpowiada z gracją : kółko. :)
  6. Jest bardzo komunikatywna. Uwielbia nowych ludzi. Nie ważne czy to dorosłych czy inne dzieci. I choć początkowo jest nieco zawstydzona, to jednak szybko jej to mija i sama zaczyna zaczepiać nowo poznane osoby.
  7. Basia uwielbia robić zakupy. Jak (prawie) każda kobieta :) Chce wszystko robić sama : sama nieść koszyk, sama pakować produkty do niego, a później najchętniej nie oddawać ich kasjerce... No ale wyrozumiałe panie kasjerki bardzo często sobie z nią radzą przekupując ją podając jej skasowany już produkt. Basia jest zadowolona bo ma coś nowego, a ja zadowolona, bo uniknęłam mini awantury przy kasie :) Pozytywnie nastawione do małych klientów kasjerki - chwała Wam za to :)
  8. Wszędzie jest jej pełno. Ta mała aparatka wszędzie wciśnie te swoje maleńkie paluszki i zadarty nosek. Wszystko chce widzieć i wiedzieć. A jaka jest przy tym niezwykle kumata i jak szybko wszystko łapie - to aż dziw mnie bierze... Ale dumna jestem okropnie ! :)
  9. Uwielbia się ubierać i przebierać. Kocha buty - i to nie tylko swoje ! Przy każdej możliwej okazji przymierza szpilki - taka to mała modnisia :) Uwielbia gdy przymierzam jej nowe ubrania czy starsze sukienki z szafy.  
  10. Pokochała układanie klocków. Robi to w każdej wolnej chwili :)



AKTUALNY PLAN DNIA   

7.00 pobudka 
7.30 śniadanko (mleczko) 
10.30 drugie śniadanie
11.30 drzemka  (około 2,5 h ) 

Po spaniu - obiadek.   
18.00 podwieczorek
20.30  kąpiel, kolacja (mleczko) i sen






Mami , mami  !! Siaaaa !! 
czyt : mamo, mamo samolot ! :)
 








Z NOWYCH WIEŚCI :

Uciekamy na tydzień nad morze ! Szukamy pozytywnej energii,  spokoju i relaksu :) Wrócimy ( mam nadzieję ) z pełnymi bateriami, odprężone i szczęśliwe. Całujemy Was gorąco !

22 komentarze:

  1. Mądrala <3 Odpoczywajcie, nabierajcie sił i wracajcie ze naładowanymi bateriami :*

    OdpowiedzUsuń
  2. Dopiero co niedawno wróciłam z nad morza i znowu chcę tam uciec po Twoich nowych wieściach :) Wróćcie z pełnymi naładowanymi bateriami szczęśliwie wypoczęte :) Buziaki

    OdpowiedzUsuń
  3. Myslami bede z Wami i zazdroszcze pobytu nad morzem, szczegolnie teraz, kiedy nie ma tłoku:-) Akumulatory naładujesz na pewno, przydadzą sie pełne na długie, jesienne wieczory!!! Jestem ciekawa reakcji Basi na widok "wielkiej wody". Moje dzieciaki, kiedy juz mialy 2-3 lata, widząc morze, mowiły, ze ona nie ma konca! Jak to mozliwe??? Nie wierzyły!
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  4. ladujcie akumlatory dziweczyny😃 spokojnego urlopu Ania

    OdpowiedzUsuń
  5. udanego wyjazdu dziewczyny :*

    OdpowiedzUsuń
  6. Czytalam uwaznie i powiem Ci ale masz fajnie ze Basiula tyle wazy nam Laura spadla z waga i wazy nie cale 11kg i robie sie tadek niejadek okropny nawet zacheta jakas slodkoscia jej nie rusza. Basiula to maly smieszek na kazdym zdjeciu usmiech;*a z cierpliwoscia u Nas podobnie nie raz placz na zasolanie!oraz rozumienie tego co chce. Np.laura idziesz siku brak reakcji sluch wylaczony sekunde pozniej a chcialabys telefon kiwa glowa ze tak;) pozdrawiam Was goraco i odpoczywajcie i ladujcie baterie!

    OdpowiedzUsuń
  7. ładujcie akumulatory nad morzem! A Basia pięknie się rozwija :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Zazdroszczę wyjazdu :) :) A gdzie dokładnie jedziecie?

    OdpowiedzUsuń
  9. Basia mknie do przodu jak szalona! ;-) Świetnie! Zazdrościmy wyjazdu nad morze! W pełni naładowanych akumulatorów Wam życzymy! ;-)

    OdpowiedzUsuń
  10. Jedzcie ladowac akumulatorki! Bawcie sie dobrze!

    OdpowiedzUsuń
  11. Ooo! A gdzie jesteście? Będę Was wypatrywać. Tylko pogoda kiepska jak na wypoczynek nad morzem...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jesteśmy w Sarbinowie. Pogoda fakt faktem nie najlepsza ale nam wiatr nie straszny. Najwazniejsze, że deszcz nie pada ;-)

      Usuń
  12. Cudne postępy :) Dzieci jak się wstydzą są urocze. Bardzo mnie to rozczula u mojej córci. :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Jak tam po urlopie?
    Odpoczelyscie dziewczyny?

    OdpowiedzUsuń
  14. Jeszcze na urlopie???
    fajny pamiatkowy spis :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Trafiłam tu z innego bloga, ale zatrzymały mnie świetne zdjęcia :) Zazdroszczę takiej ślicznej córki :)
    No i wypoczynku też po ciuchu zazdroszczę, chętnie bym pojechała nad morze :)

    Pozdrawiam
    A to mój blog o stracie ciąży i staraniach o zdrowego maluszka
    http://www.orzechowa9.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  16. Coraz bardziej pusto na Twoim blogu, chyba nie masz zbytnio pomysłu na nowe posty i prowadzenie bloga, chociaż idea nowego bloga była fajna...

    OdpowiedzUsuń
  17. Dziewczynki czy wszystko u Was ok?

    OdpowiedzUsuń
  18. Hej, czytam Cię regularnie (najpierw jako Góralską Mamę). Nominowałam Cię do Liebster Blog Award :) http://gnomkowo.pl/liebster-blog-award/

    OdpowiedzUsuń