Zaskoczę teraz sama siebie, bo postanowiłam coś tu napisać nowego.
Już nawet się nie oszukuję, że będę pisać regularnie - próbowałam i nie wyszło. Trudno. Nie mam na to czasu - tak zwyczajnie. Życie rodzinne pochłania mnie bez reszty.
Ale chcę napisać choć kilka słów, zanim pamięć spłata figla i umknie sobie gdzieś.
Dzieci mi rosną jak szalone.
Basia ma już 5 lat , a Haneczka 17 miesięcy ! Nie wiem kto rozpędził tą lokomotywę czasu, ale szalona za nic w świecie nie chce się zatrzymać !
Basia chodzi w dalszym ciągu do przedszkola, a po wakacjach idzie do zerówki. Później pierwsza klasa, ósma, liceum, matura i studia. Skoro teraz to wszystko tak pędzi to ani się nie obejrzę, a zobaczę te córki moje w białych sukniach, założą rodzinę, a ja będę bawić wnuki !
Hania od września pójdzie do żłobka. Póki co odwlekam to w myślach maksymalnie choć wiem, że zbliża się to wielkimi krokami. Jakoś jestem pełna obaw jeśli o to chodzi, bo boję się adaptacji, rozłąki, tęsknoty, a z drugiej strony uważamy, że żłobek to dla niej opcja idealna. Jest dzieckiem niesamowicie żywiołowym, potrzebującym ciągłych zmian, atrakcji, a w żłobku będzie miała to zapewnione.
Poza tym ja też chciałabym rozpocząć swoją karierę zawodową, choć nie wiem w jakim kierunku chciałabym szukać pracy. Na ten moment wiem tylko, że macierzyństwo sprawiło, iż nie chcę podejmować pracy z dziećmi, więc moje wykształcenie schodzi póki co na dalszy plan.
Powtórzę się po raz chyba setny - Basia to niezwykle mądra dziewczynka. Jest taka bystra i rezolutna. Wszystkie nowe wiadomości przyswaja w mig, ma świetną pamięć i szybko uczy się nowych rzeczy. Zna wszystkie cyfry i literki, a co więcej - zaczyna powoli czytać z czego jestem tak kosmicznie dumna. Serio pękam z dumy kiedy składa te literki w sylaby, a sylaby w słowa. Coraz częściej próbuje tez sama coś napisać.
Jej największą pasją jest taniec. Chodzimy sobie na zajęcia dwa razy w tygodniu, choć ona mogłaby spędzać na sali każdy swój wolny czas. Ma bardzo fajne poczucie rytmu, jest dokładna i całkiem fajnie zapamiętuje układy taneczne. Widzę ja przyszłości w jakimś Jazz'ie albo innym emocjonalnym pięknym tańcu. Będziemy ją dopingować w tej pasji, żeby ją rozwijała, bo to co robi jest piękne. :)
Haneczka daje nam na co dzień mnóstwo radości. Jest w takim wieku, że wszędzie jej pełno. Jest ciekawa świata, radosna i bardzo wymagająca :) Nie lubi bawić się sama. Zazwyczaj potrzebuje towarzystwa, choć zdarzają się momenty, że coś ją pochłonie na kilka minut, ale zaraz wraca, żeby pomęczyć staruszków albo siostrę. Jest bardzo emocjonalna. Nie lubi się żegnać, piszczy z radości na widok bliskich, płacze gdy ktoś płacze i tuli mocno, gdy przeprasza. Potrafi pokazać cały wachlarz emocji w ciągu minuty.
Bardzo lubi bawić się z siostrą. Często podbiera jej zabawki - co zazwyczaj kończy się nie małą awanturą. Najczęściej jednak Basia pięknie opiekuje się młodszą siostrą - uczy ją wszystkiego, pomaga w trudnościach i zapewnia nowe atrakcje. Jest świetną siostrą !
Mam najwspanialsze córki na świecie. Są cudowne i są moje !
Są różne, ale łączy je tak wiele.
Kocham je nad życie.
<3
śliczne dziewczynki
OdpowiedzUsuń